Hati

Legion Beta classes: Beast Mastery Hunter 2


Zdravím vás u druhého článku Huntera. Dnes se podíváme na Beast Mastery spec.

Beast Mastery (dále už jen BM)  Hunter se taktéž dožil reworku, ačkoliv oproti ostatním dvěma specům je to méně citelné. Cílem přepracovaní tohoto specu, bylo více zviditelnit jedinečnost toho specu a více jej separovat od ostatních a to jak po stránce názvů tak i funkčností abilit.

WoWScrnShot_062916_110849Hati pet + eng appearance of artifakt

K tomu, aby spec dostál svému jménu, dopomáhá Hati náš “druhý” pet, kterého si bohužel ochočíme až s příchodem 30.8.2016 tvz. se spuštěním expení LEGION a získaní artifakt weapon. Svou úlohu také plní staro-nová abilita Dire Beast.
Tato abilita má 12 vteřinový cooldown ( je redukován podle množství haste). Jeho up-time je 8 vteřin.
Po dobu kdy je Dire beast aktivní, hráč obdrží 12 focus.  Díky pasivní abilitě Wild Call, která způsobuje, že náš critical auto shot má 20% šanci na reset cooldownu na Dire Beasta. Dire Beast je guard, kterého vyvoláváme na target. Díky šanci na reset cooldownu + vysokému critu, bude BM jako zoologická zahrada plná „zvířátek“.  Každý vyvolaný Dire Beast snižuje cooldown Bestial Wrathu o 15 vteřin.

Kill Command zůstal zachován. Multi-Shot i nadále spouští Beast Cleave na 4 vteřiny.
Naše personal cooldowny jsou Aspect of the Turtle a Exhilaration, který healuje za 30 % našich HP a 100 % HP peta a Hatiho.

Beastmastery přišel o focus fire a také pet přišel o frenzy. Jako Survival, tak i BM hunter má zvýšený focus regen ze 4 na 10 focus za vteřinu. Cobra Shot již negeneruje focus a je to instant. V podstatě Cobra Shot je akorát přejmenovaný arcane shot, který už není dostupný pro BM. Jako velký bohužel BM už nemá žádný execute, jelikož Kill Shot je odebrán což velká škoda.

Novinkou pro tento spec je Aspect of the Wild, který má 2 min CD je aktivní 10 sekund. Tento aspekt dočasně zvýší crit o 10% a také zvýší regeneraci focusu o 10. V kombinaci s Bloodlustem máte praktický stále dost focusu na to, abyste mohli na každý global cooldown používat spendovací abilitu.

Traityartifakt traits

Náš artifakt je Titanstrike v podobě pušky. Tento artefakt jakož to každý jiný artifakt je plně spjat se svým specem a doplňuje jej. Asi nejzajímavější a také nejdůležitější je, že po získání artifaktu dostaneme companiona Hati, který bojuje po našem boku. Pokud budeme up-gradovat naši zbraň, časem dostaneme trait Master of Beasts, který způsobí, že Hati bude benefitovat jak z Beast Cleave tak, ale i z Bestial Wrathu a Kill Commandu. Surge of the Stormgod velice významně posiluje naše AoE. Titan’s Thunder má 60 vteřin cooldown a způsobí, že všichni peti a Dire Beasti udělují extra damage po dobu 8 vteřin každou vteřinu. Zbylé traity spíše posilují survive a damage ostatních abilit.


titanenblitz-modelle
appearances

Pro všechny odpůrce gun, můžu vás uklidnit, je dostupný hidden appearance, který vám gun mění na bow.

 

Talents

Talenty DeffaultNyní se podíváme na talenty, ale pouze na talenty, které se v současné době používají, případně na ty které mají nějaký potenciál.

 

 

T1
T1 zde je máme 2 možnosti. Way of the Cobra pro lepší singl target DPS a lepší gear. Druhá možnost a ta lepší je Dire Stable, který významně posiluje focus regen, což má impact na singl target tak hlavně i AoE DPS.

 

T2
T2 v současné době se chodí ve všech případech Stomp. Pokud vyvoláte Dire Beasta, tak „hupsne“ na target a udělí masivní AoE damage, který je produktivní i na singl target. Chimaera Shot je bohužel po posledním buildu úplně nepoužitelný.

 

T3
T3 je pouze pro movement, takže spíš zaleží na vás, co vám vyhovuje. Osobně preferuji Posthaste.

 

T4
T4 nyní se dá použít pouze Bestial Fury. Zvyší bonus Bestial Wrathu o 20 %. Blink Strikes by se dal picknout na AoE, ale bohužel se nescaluje na 2. peta Hati. O talentu One with the Pack by se dalo uvažovat na lepším gearu.

 

T5
T5 řádek pro control. Osobně jsem pro Binding Shot. Ostatní talenty dle individuálních situacích.

 

T6
T6 pouze Barrage jak na singl tak AoE. A Murder of Crows jsou využitelné čistě na singl-target fighty. Volley je bohužel velice neefektivní a nepoužitelná.

 

T7
T7 zde máme 2 možnosti.  Na singl target Killer Cobra, který resetuje cooldown Kill Commandu během Bestialu při použití Cobra Shotu. Na AoE a Cleave fighty se bude i nadále používat Stampede.
Aspect of the Beast je číselně velice slabý a i kdyby byl čísel v pořádku tak je na AoE nepoužitelný.

 

Na konec bych rád zmínil přepracovaný talent Stampede. Vyvoláme zvířata, která nabíhají na target po dobu 12s a udělují damage jak našemu primárnímu targetu tak i ostatním okolo něj.
BM nabízí neomezenou mobilitu a to v podobě toho, že nejsme omezeni žádným castem. Všechny ability jsou instant. Další výhodou je fakt, že máme velice efektivní DPS cooldown v relativně krátkých časových intervalech. Vysoká utilita toho specu spočívá ve velkém AoE, bohužel problém tohoto AoE je, že musí být na jednom místě.

WoWScrnShot_062916_132231 Appearance of Bestial Wrath

Používaní abilit aneb jak “správně klikat”
No jak jsem již zmínil, není to opravdu nic těžkého. Na Singl target má vždy nejvyšší prioritu Kill Command následuje Dire Beast, který je taktéž nutný dávat na cooldown díky focus regenu a snižovaní cooldownu na Bestial Wrath. Pokud máme talent Barrage tak jej použijeme na cooldown. Jestliže máme dostatek focus, použijeme Cobra Shot. Aspect of the Wild se snažíme “nalajnovat” s Bestial Wrath.

Z mého pohledu jediným nedostatkem toho specu je, že nastávají momenty v rotaci, kdy nemáte co máčknout a musíte čekat na CD nebo regeneraci focus.
Se současným tuningem je tento spec bezpochyby nepostradatelným článkem každého raidu. Díky talentu Stomp má tento spec i velice efektivní pasivní AoE. Spec je velice jednoduchý na gameplay, takže je velice výhodný na progress.
Výhody specu:  neomezený movement, obrovské AoE, velice silný ST a velic silný a frekventovaný DPS cooldown a velice jednoduchý gameplay.
Nevýhody specu : Hluchá místa v rotaci.
Osobně dávám velikou preferenci BMku. Pohodlný gameplay a vhodný pro dělání špinavé práce.
Osobní zhodnocení specu je 8/10
Adiós u posledního specu Survival.


Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 zamyšlení nad “Legion Beta classes: Beast Mastery Hunter

 • Kiwwi

  Zdarec, velmi pekna guide.
  Niaky personal hint ohladom statov na prepach crit 50%>haste>mastery?
  alebo mastery>haste>crit? alebo nieco uplne ine?
  Aktualne na PTR mam s 740 ilvl marksman gearom z HCF 58% critu co je sialene vela.

  • Juana Autor příspěvku

   Zdravím, ohledně statů na BM. Haste= Mastery-> Crit= Versa
   Nic méně zatím současný tuning a předběžné simcrafty ukazují na MM–> SV (optimální pro rychlé fighty) –> BM