DipTips ep1 cover

DipTips Ep1 – SP artifact leveling! 1


DipTips ep1 cover

Zdravím všechny priesty z českých a slovenských vesnic. Legion je za rohem a pomalu, ale jistě se hráči začínají zajímat o to, jakou zvolit cestu na artifactu. Měl(a) bych si zvolit nejrychlejší cestu za zlatým traitem? Který zlatý trait je ze začátku nejlepší? Nejsem jen hovado a nepřemýšlím nad tím úplně blbě? Kde se ujistím? Záleží na tom vůbec? A proč? To jsou všechno otázky, které mnohé z vás mohly napadnout. A ani se nedivím, já si osobně tyhle otázky pokládám též, a jsou classy a specy, u kterých na ně neznám odpověď. A proto se podělím za sebe o SP weapon s krásným ženským hlasem, aka Xal’Atath, Blade of the Black Empire.

 

xalatath

 

Ze začátku představím naše tři hlavní (golden) traity, jak nad nimi přemýšlet a jak je tedy postupně zvolit.

Void Torrent – DPS abilita, kterou získáte automaticky při akvizici artifactu, netřeba brát v potaz.

Mass Hysteria – Stěžejní trait, kolem kterého se to celé motá. 8%+++ – must have!

Call of the Void – Solid DPS increase 5%+. Chceme.

Sphere of Insanity – Passive minor cleave DMG (cca 2% – 3%, když jsou ideální podmínky) – v podstatě suckuje dick.

 

Jako první step si každý musí uvědomit svůj cíl. Jestli jste full casual a neřešíte timing a objem Artifact Power, který jste schopni dosáhnout, než se pustí Mythic raid, tak si můžete klikat co chcete a brát předtím houby. A nikdo nemůže tvrdit, že to volíte špatně. Pokud vám ovšem jde o minmax vašeho e-peenu, a aby si všechno sedlo jak prdel na hajzl, než se otevře Mythic week Emerald Nightmaru, tak to chce trochu effortu, a asi taky – jak je zvykem – štestí.

Než se do toho pustím, tak chci, aby každý vzal na vědomí, že momentálně se stále neví kdy bude content vypuštěn. Zvykem je čtvrtý týden Heroic a pátý týden Mythic, ale šušká se, že to bude tentokrát ještě o týden posunuto. Což je asi důvod, proč stále nikde nekolují informace ohledně Artifact levelingu, a zárověň se stále hýbou čísla u class, i když ne tak moc. Já budu předpokládat, že raid vyjde stejně jako ve WoD, takže čtvrtý a pátý týden, tím pádem je méně času na získání požadovaného obnosu AP.

V podstatě existují 4 cesty. Já je pojmenoval Casual, Casual pussy, Pussy, Champion! Logicky chceme Mass Hysterii, a následně Call of the Void. Mass Hysteria je must have do raidu, pokud chceme dělat maximum DPS, ale zase na expení, solo aktivity, farmení atd. to není takový zázrak + Call of the Void je lepší. Je to větší direct damage bez zdlouhavých build-upů. Plus prý (nemám potvrzeno), když dáte Fade, tak vám můžou i tankovat moby. Pokud jste solo content člověk a trávíte spíš čas v AH, tak i pro vás jsou alternativní cesty.

Casual build:

 

casual

Popis: Záleží vám na pohodlí solo contentu, jako je expení, farmení, profky…? Nespěcháte na Mass Hysterii, která je převážně signifikantní boost do team contentu? Až k ní dolezete tak k ní dolezete? V tomto buildu se vám bude pohodlněji expit a solovat díky Call of the Void, a zároveň budete mít boostlý self-heal.

Casual pussy build:

 

casual pussy

 

Popisek: V podstatě to samé jako casual build. Preferujete pohodlný solo play, ale zároveň chcete být včas viable do raidu? Nechcete megalomansky hardcore grindit AP? Tak to vezměte rychlou cestou za Mass Hysterií přes Death’s Embrace trait, který je ale velmi slabý.

Pussy build:

pussy

Popisek: Jde vám hlavně o to být viable v raidu a 5-manech, ale zároveň se bojíte, že byste nestihli včas 2 golden traity a museli chvíli existovat bez Mass Hysterie? Že že jste trochu znevýhodněni při solo contentu vám nevadí? Pussy build right here!

 

Champion build!

champion build

Popisek: Jde vám hlavně o to, abyste byli na vrcholu svých sil a využili vaše AP co nejefektivněji, až se pustí Mythic a Mythic+.  Že cestou do tohoto bodu můžete být znevýhodněni vám je u řiti, chcete být maximální mašina až ve spravný čas! Tento build doporučuji pouze pro mainy, nebo extrémní mongoly. Je to cesta, kde hned berete To The Pain a Unleash the Shadows, což je velice užitečný a silný trait v kombinaci s Auspicious Spirits, speciálně do raidu a 5-manu. Zároveň se vyhnete Death’s Embrace, což jak jsem řekl dříve, je velmi slabý trait. Dále cestou hned poberete Thrive in the Shadows, což se vždycky hodí a je to velké zpříjemnění života, jak do raidu, tak do dungu, tak do solo contentu i PvP. Ale než dojdete k Hysterii, tak se vám rapidně navýší AP cost traitu, a budete muset chvíli grindit, než budete mít první zlatý trait. A pak se jednoduše vydáte na druhou stranu, za Call of the Void, a když zvládnete i Sinister Thoughts, jste Champion!

Podle amatérských a laických výpočtů by tento build měl vyžadovat cca 270k+ AP. Tudíž by měl jít stihnout, pokud využijete všechny dostupné možnosti farmení AP a 10+ random Heroic dungů denně :D. Zahrnuje to i Suramar quest lines a reputaci (kde nyní probíhaly nerfy AP rewardů, takže težko říct). Při Heroic weeku, až dosáhnete nejvyšší možné Artifact Research před spuštěním Mythicu, bude možná jěště potřeba trochu přitlačit na grind a dotlačit to do cíle. Samozřejmě, pokud bude vydání posunuto, tak všechno bude hned jednodušší.

Na konec zde přidávám link na wowhead artifact calculator. Kde si můžete simulačně klikat a vidět jednotlivý cost daného traitu při vámi zvolené cestě

Děkuji, že jste věnovali svůj čas tomuto článku a happy grinding!


O Audonte

Audonte Dipdap Kelevra is hyena reincarnate, cunning and observative, armed with annoying high-pitched laughter and ugly teeth! Pleasure to meet ya! Founder of Embody Gaming!


Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jedno zamyšlení nad “DipTips Ep1 – SP artifact leveling!